Strona główna1 » Tachografy analogowe
Kategorie
Hity sklepowe
Papier do tachografów cyfrowych

Papier do tachografów cyfrowych

15,00 zł brutto12,20 zł netto
Papier do tachografów Wysokiej jakosci, papier do tachografów cyfrowych. Bardzo dobra odpornośc na : ciepło, wilgotność, światło, tłuszcze, alkohol, plastyfikatory, wodę, zarysowania. Zgodny z dyrektywa EC Reg. 1791/2006 dla urządzeń wg. Aneksu…
Tacho-Timer 2 (29 lub 58 sek jazdy jako odpoczynek) 2 w 1

Tacho-Timer 2 (29 lub 58 sek jazdy jako odpoczynek) 2 w 1

270,60 zł brutto220,00 zł netto
  Wykożystaj wielokrotnie Tacho-Timer 2 (dwa tryby jazdy) 29 sek. na podjazdy, zatory drogowe czy przestawienie auta (korki, podjazdy na granicy, prom) 58 sek. na dłuższe podjazdy (podjazdy na placu) TACHO-TIMER 2 umożliwi efektywnie wydłużyć…

Tachografy analogowe

 

Tarcze urlopowe tzw. żółte - zakaz stosowania

 

Nowa ustawa o zmianie ustawy o czasie pracy kierowców oraz ustawy o transporcie drogowym została opublikowana w dniu 16 sierpnia 2011 roku i wchodzi w życie po 14 dniach. Po tej zmianie dozwolone są tylko i wyłącznie zaświadczenia wystawiane w formie elektronicznej.

                       Zakaz stosowania tarcz urlopowych weszło w życie z dniem 1 września 2011.Tachografy analogowe

Tachografy stosowane w samochodach ciężarowych oraz autobusach zapisują czas pracy kierowcy, przebyte kilometry oraz prędkość pojazdu na woskowanych dyskach papierowych (wykresówki). Niektóre tachografy rejestrują również obroty silnika. Tachograf analogowy otrzymuje informację o ilości impulsów z czujnika ruchu zamontowanego w skrzyni biegów oraz przelicza je na ilość przebytych kilometrów. Prawidłowe działanie tachografu zapewnia jego sprawdzenie przez warsztat który ma upoważnienie Głównego Urzędu Miar. Raz na 2 lata każdy pojazd w którym zamontowany tachograf musi przejść okresową kontrolę. Przepisy mówią również o konieczności sprawdzenia tachografu po każdorazowej zmianie opon w pojeździe. Jest kilku producentów tachografów. Liderem wśród ilości wyprodukowanych urządzeń jest firma Siemens VDO która przez wiele lat wypuściła na rynek kilkadziesiąt modeli tachografów. Pozostałe to : Veeder-root (Stoneridge), Moto-Meter oraz polski producent ACTIA (wykupiona przez Włoską firmę). Od 1 maja 2006 nie montuje się już w nowych samochodach tachografów analogowych. Zgodnie z rozporządzeniem UE w nowych samochodach montowane są już tylko tachografy cyfrowe.

 

Tachografy używane/regenerowane

Posiadamy w sprzedaży tachografy regenerowane. Tachografy sprzedawane są z roczną gwarancją naszego serwisu. Każda usterka powstała w tym czasie jest usuwana bezpłatnie.
Posiadamy oryginalne części do tachografów produkcji Siemens VDO.

 

Produkty:

  • Wykresówki : NTS, Kienzle, Veeder-root, Actia
  • Segragatory na wykresówkii
  • Pudełka plastikowe na wykresówki
  • Czytniki wykresówek
  • Oprogramowanie do analizy wykresówek

 

Usługi:

  • Legalizacja oraz sprawdzenie tachografów
  • Serwis, Naprawa tachografów
  • Szkolenia z zakresu obsługi tachografu
  • Analiza danych z wykresówek

Przejdź do strony głównej
Kontakt
  • viaTOLL
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl