Strona główna » Aktualności
Kategorie
Hity sklepowe
1
HitPapier do tachografów cyfrowych

Papier do tachografów cyfrowych15,00 zł brutto / szt.12,20 zł netto

HitTachoDrive5.5 (TD5) STD

TachoDrive5.5 (TD5) STD1 696,17 zł brutto / szt.1 379,00 zł netto

HitTacho-Timer 2 (29 lub 58 sek jazdy jako odpoczynek) 2 w 1

Tacho-Timer 2 (29 lub 58 sek jazdy jako odpoczynek) 2 w 1270,60 zł brutto / szt.220,00 zł netto

Aktualności

W odpowiedzi skierowanej do KE wskazują, że przepisy o stawce minimalnej nie naruszają prawa unijnego ani w odniesieniu do tranzytu, ani do kabotażu.
Sprawa jest obecnie badana przez KE w ramach procedury EU Pilot. Ta procedura to " zorganizowany dialog" z państwem członkowskim w tym przypadku z Niemcami, o budzących zastrzeżenia przepisach.. Celem tej procedury jest szybkie znalezienie rozwiązania zgodnego z prawem UE i przez to uniknięcie rozpoczęcia oficjalnego postępowania przeciwko państwu członkowskiemu. Jeżeli Komisja stwierdzi, że doszło do naruszenia przepisów UE, przedstawi Niemcom rozwiązanie, które będzie miało na celu skorygowanie przepisów krajowych. W przypadku gdy władze niemieckie tego rozwiązania nie zastosują, wówczas KE może wszcząć formalne postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego. Takie postępowanie dzieli się na kilka etapów i jest długotrwałe.
Etap 1 - Najpier KE wezwie Niemcy do usunięcia uchybienia. W ciągu dwóch miesięcy władze niemieckie będą mogły odnieść się do tego wezwania. Jeżeli odpowiedź nie zostanie udzielona lub będzie niezadowalająca , wtedy KE dokładnie wskaże, dlaczego uznaje, że Niemcy naruszyły regulacje unijne.
Etap 2 - Jeśli Niemcy nie podejmą działań korygujących, KE nałoży karę. Jeżeli pomimo wszczęcia postępowania przez ETS Niemcy nie powiadomią KE o działaniach podjętych w celu zmiany przepisów, wówczas KE będzie  mogła wystapić o nałożenie na nie kary.

źródło - kwartalnik "Czas Pracy Kierowców" maj 2015

Przejdź do strony głównej
Kontakt
  • TACHOTIMER
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl