Strona główna1 » Aktualności
Kategorie
Hity sklepowe
TachoDrive5.5 (TD5) STD

TachoDrive5.5 (TD5) STD

1 696,17 zł brutto1 379,00 zł netto
Kompatybilne z tachografem 4.0 ! Zalety: kompatybilny z wszystkimi homologowanymi tachografami cyfrowymi menu w wielu językach wbudowany czytnik kart kierowców (odczytanie całej karty ok. 1min) kolorowy, podświetlany wyświetlacz LCD 2,8”, 240x320…
Tacho-Timer 2 (29 lub 58 sek jazdy jako odpoczynek) 2 w 1

Tacho-Timer 2 (29 lub 58 sek jazdy jako odpoczynek) 2 w 1

270,60 zł brutto220,00 zł netto
  Wykożystaj wielokrotnie Tacho-Timer 2 (dwa tryby jazdy) 29 sek. na podjazdy, zatory drogowe czy przestawienie auta (korki, podjazdy na granicy, prom) 58 sek. na dłuższe podjazdy (podjazdy na placu) TACHO-TIMER 2 umożliwi efektywnie wydłużyć…

Aktualności

W odpowiedzi skierowanej do KE wskazują, że przepisy o stawce minimalnej nie naruszają prawa unijnego ani w odniesieniu do tranzytu, ani do kabotażu.
Sprawa jest obecnie badana przez KE w ramach procedury EU Pilot. Ta procedura to " zorganizowany dialog" z państwem członkowskim w tym przypadku z Niemcami, o budzących zastrzeżenia przepisach.. Celem tej procedury jest szybkie znalezienie rozwiązania zgodnego z prawem UE i przez to uniknięcie rozpoczęcia oficjalnego postępowania przeciwko państwu członkowskiemu. Jeżeli Komisja stwierdzi, że doszło do naruszenia przepisów UE, przedstawi Niemcom rozwiązanie, które będzie miało na celu skorygowanie przepisów krajowych. W przypadku gdy władze niemieckie tego rozwiązania nie zastosują, wówczas KE może wszcząć formalne postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego. Takie postępowanie dzieli się na kilka etapów i jest długotrwałe.
Etap 1 - Najpier KE wezwie Niemcy do usunięcia uchybienia. W ciągu dwóch miesięcy władze niemieckie będą mogły odnieść się do tego wezwania. Jeżeli odpowiedź nie zostanie udzielona lub będzie niezadowalająca , wtedy KE dokładnie wskaże, dlaczego uznaje, że Niemcy naruszyły regulacje unijne.
Etap 2 - Jeśli Niemcy nie podejmą działań korygujących, KE nałoży karę. Jeżeli pomimo wszczęcia postępowania przez ETS Niemcy nie powiadomią KE o działaniach podjętych w celu zmiany przepisów, wówczas KE będzie  mogła wystapić o nałożenie na nie kary.

źródło - kwartalnik "Czas Pracy Kierowców" maj 2015

Przejdź do strony głównej
Kontakt
  • TACHOTIMER
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl